W gorącym sezonie, wiele osób zwykle sięga po olejki eteryczne nie jak po terapię, ale aby czuć się dobrze. Bo jeśli praży słońce, jest nam bardzo ciepło i jeszcze wieczorami lata w koło nas zbyt wiele komarów. Te malutkie „narzędzia”, mocno się nam przydają.
1. „Odświeżacz w lecie” – Mięta pieprzowa
Przy stosowaniu dla celów odnowy biologicznej, to jest bardzo ważne, żeby olejek pochodził z solidnej firmy, która nie powiększa objętości i zapachu o sztuczny mentol i wypełniacz.
Peppermint jest jedną z najczęściej uprawianych roślin leczniczych i używanych na świecie.
Naturalny i czysty olejek eteryczny z mięty pieprzowej powinien być zawsze pod ręką i towarzyszyć nam w każdej podróży. Daje cudowne odświeżenie w dusznym powietrzu w samolotach i samochodach. Dotlenia i odsuwa uczucie zmęczenia. Grzeje i chłodzi w zależności od reakcji skóry – robi to co potrzeba, jeśli ma najwyższą jakość.
Uwaga stosuj go dyskretnie, nie obciążając ludzi niezainteresowanych. Nie proponuj go osobom z epilepsją i astmą (nie wszyscy zaregują negatywnie, ale lepiej nikomu nie robić dyskomfortu). To najbardziej lotny z olejków eterycznych.
Kąpiel dla stóp
Wspaniała w upalny dzień jest kąpiel stóp z paroma kroplami Peppermint, zwłaszcza jeśli masz za sobą cały dzień chodzenia, stania, tańców lub jest bardzo gorąco i wilgotno.
Przygotowanie: wymieszać 2 krople mięty pieprzowej w dwóch łyżkach soli lub magnezu i tę mieszaninę rozpuścić w misce 6-10 litrów z letnią lub zimną wodą.
Można wlać do wiadra by chłodzić w ten sposób, od czasu do czasu, podczas gorącego dnia nie tylko stopy, ale i łydki.
Więcej nie będzie lepiej.
2. Aktywuj krążenie: z rozmarynem
Kiedy podczas letnich upałów gorące powietrze stoi i nie pozwala oddychać, można walczyć z nim z pomocą olejku Rozmarynu – dyfundować lub nawilżać spryskiwaczem z paroma kroplami olejku.
To było dawniej elementem stałym w solach trzeźwiących dla ściśniętych gorsetami modnych Pań. Tak „stawiano je na nogi”, kiedy zemdlała z braku powietrza.
Są także nawet wody kolońskie, które zostały stworzone z preparatów ziołowych bo i Panom zdarzało się tracić oddech.
Olejek rozmarynowy pachnie świeżo, ostro niemal medycznie. Nie powinien być nadużywany przez ludzi z wysokim ciśnieniem krwi lub i u dzieci poniżej 12 lat, bo działać może pobudzająco.
Osoby o niestabilnym ciśnieniu będą kochały ten olejek. Przynosi delikatne ciepło umysłu, sprzyja koncentracji, a nawet z powodzeniem stosowany jest u ludzi ze słabnącą oamięcią.
Rano odświeżający prysznic – aktywuje i rozjaśnia dzień!
5-10 kropli olejku eterycznego Rosemary mieszamy z 50 ml żelu oczyszczającego o naturalnej bazie i neutralnym zapachu. To będzie kojący poranny prysznic aktywujący świeżość na wiele godzin.
Odświeżanie pomieszczenia latem: 10 kropli Rosemary, 10 kropli Peppermint i 10 kropli Lemon mieszamy z 500 ml wody źródlanej lub destylowanej – w butelce szklanej z rozpylaczem spustowym.
3. Uwolnij się od uciążliwych insektów z Lemongrass
Na weekend przed grillem i letnimi wieczorami na świeżym powietrzu…
Pozbądź się z domu w naturalny, bezpieczny sposób dla Ciebie, twoich dzieci i zwierząt domowych, latających wokół komarów i gzów.
Olejek Lemongrass nie tylko odstraszy swym aromatem kąśliwe insekty, ale przy okazji ten terapeutyczny ujmujący zapach wniesie ze sobą przyjemne orzeźwienie w upalne dni, oczyszczając powietrze w pomieszczeniach.
Możesz dyfundować go w pokoju lub na oleju nośnym zastosować go bezpośrednio na skórę, o ile nie będzie ci za gorąco. Możesz także zastosować naszą miksturę. W zależności od tego jak atrakcyjny jesteś dla komarów, zrób swój osobiście dobrany spray wodny na ubranie z mieszanki olejków eterycznych takich jak: Lavender, Peppermint, Cypress, Basil, Idaho, etc. aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt.
Osobisty odstraszacz owadów:
10 kropli olejku Young Living Lemongrass
w razie potrzeby można zmieszać go z innymi olejkami działającymi również odstraszająco na owady i kojąco na ewentualne ukąszenia.
10 kropli emulgatora do olejków oraz 60ml wody destylowanej.
Wszystko razem połączyć w szklanej lub ceramicznej butelce z atomizerem.
Wskazówka: Mieszanki z emulgatorem nie dyfundujemy! Olej z nasion lnu (olej lniany), z oczaru wirginijskiego lub inne emulgatory jak np. sól kopalna, pozwalają olejkom eterycznym połączyć się łatwiej z wodą. Zawsze przed użyciem wstrząśnij w szklanej lub ceramicznej butelce ze sprayem.
Zarejestruj się telefonicznie na spotkanie na temat olejków eterycznych:
+48 510-566-393
Powiązane posty:
1. Pielęgnacja włosów i skóry głowy latem 🙂
2. Esencje olejków eterycznych w historii ludzkości