Sposoby aplikacji

Jak używać olejków eterycznych?

1. Aromatyczne powietrze: najlepiej, jeśli olejki eteryczne mogą być rozpraszane z ultradźwiękowgo dyfuzora. Dodajemy do niego 4 do 15 kropel wybranego olejku i dyfundujemy w uprzednio wywietrzonym pomieszczeniu.
Stwarza to kojący i świeży aromat, a także zdrowy klimat w pomieszczeniu. Zalecane olejki: Peace and Calming, Harmony, Purification, Thieves i inne.
Do inhalacji z dłoni należy: wkropić 1 kroplę na lewą dłoń i drugą dłonią wzruszyć (jakby aktywować) cząsteczki delikatnie. (Bioterapeuci radzą by to było w prawą stronę 3-7 razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, doktorzy chemii: aby koniecznie zgodnie z ruchem wskazówek zegara.) Następnie złożyć dłonie okrywając nos i usta (palce na czubku nosa, z dala od kącików oczu) i spokojnie wdychać. Zalecane olejki: Lemon, Peppermint, Cedarwood, Frankincense, Lawenda, Joy i wiele innych.

2. Inną tradycyjną metodą inhalacji jest „kąpiel wodna” – dajemy 2 do 3 kropli olejku do ciepłej wody (absolutnie nie wrzącej!!!) i wdychamy minutę lub dłużej pod ręcznikiem.  Zalecane olejki: Eukaliptus Radiata, Pine, Lavender, Raven lub R.C.

3. Zastosowanie na punkty pulsu, czakr i refleksologicznych: 1 – 2 kropli wybranego olejku eterycznego kapnij na lewą dłoń, drugą ręką 3-7 razy zakręć olejkiem w prawo zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie dotknij ciała lub 2 cm od ciała, w różnych punktach wyczuwalnego pulsu – na nadgarstkach, za uszami, za kolanami na udach. Kto pracuje ze sobą na innych poziomach, może stosować olejki eteryczne także na czakry.
Wcieranie w podeszwy stóp, daje nam przejmowanie wibracji olejków przez receptory i działa wspierająco na cały organizm. Na stopach mamy wiele punktów refleksologicznych wykorzystywanie mapy i synegria są bardzo skuteczne.
Zalecane olejki: wszystkie, które są tolerowane przez skórę, w zależności od wymagań i potrzeb indywidualnych człowieka. Nie tylko bezpośrednio na ciało, ale również po rozcieńczeniu szczególnie: Clove, Cinnamon, Thyme i Oregano oraz kompozycje/mieszanki, które zawierają te olejki wśród nich bezcenny Thieves. 

4. Refleksologia: Olejki eteryczne mogą przenikać przez błonę komórkową bardzo szybko ze względu na swoją naturalną roślinną budowę chemiczną. Są one szczególnie odpowiednie do masażu klasycznego, refleksologii i akupresury – od 1 do 2 kropli wybranego olejku eterycznego z dłoni przenosimy na ciało (pod ręką przygotowany mamy olej bazowy) i nakładamy znanymi nam technikami (głaskanie też jest techniką 🙂 ).


Verwöhn-Massage5. Masaż:
By odprężyć całe ciało, można połączyć 1-6 kropli jednego z olejków eterycznych z czystym dobrej jakości olejem do masażu jak V-6 i wmasowywać lub rozprowadzać Techniką Raidrop. Zalecane olejki: Valor, PanAway, Gentle Baby, olejki z zestawu Raindrop, a także oleje do masażu Cel-Lite Magic, Ortho Ease, Relaxation, Sensation, Ortho-Sport lub bezzapachowy lekki kompleks olejów V-6 jakości Young Living.

Na wsparcie mięśni, ścięgien, kości i stawów po wysiłku lub przygotowując do wysiłku: 1 do 4 kropli olejku wcierać w pożądanych lokalizacjach. Najlepiej robić to co najmniej raz dziennie. Olejki eteryczne potrafią pokazać na co jest je stać, nawet po pierwszym zastosowaniu. Zalecane kompozycje: PanAway, Valor, Relieve It, Aroma Siez, Deep Relief, Helichrysum, Wintergreen lub / i Peppermint. 
Zalecane Oleje do masażu: Ortho Sport, Ortho Ease, Relaxation.

6. Aby wspierać zdrowy i głęboki sen po kąpieli:  na relaksujący koniec dnia rozprowadź 2 do 3 kropli olejku. Możesz wmasować w podeszwy stóp przed pójściem do łóżka, lub wcierać za uszami i na karku. 1-2 kropli można umieścić na czystą bawełnę lub len i umieścić pod poduszką by pogłębić jeszcze sen. Zalecane olejki: Lavender, Frankincense, Valor, Peace & Calming, Dream Catcher, RutaVaLa, Valerian. Podkreślam więcej nie znaczy lepiej. Jeśli przed snem użyjesz za dużo olejków nawet tych najbardziej znanych z relaksacji, zamiast ochoty na relaks, możesz dostać werwy do tańca.

SAMYCH WSPANIAŁOŚCI Z OLEJKAMI ETERYCZNYMI YOUNG LIVING!