Sposoby aplikacji

Jak używać olejków eterycznych?

dyfuzer 20151. Inhalacja: najlepiej, jeśli olejki eteryczne mogą być rozpraszane z ultradźwiękowgo dyfuzora. Dodajemy do niego 7 do 15 kropel wybranego olejku i dyfuzujemy w uprzednio wywietrzonym pomieszczeniu. Stwarza to kojący i świeży aromat, a także zdrowy klimat w pomieszczeniu. Zalecane olejki: Purification, Thieves i inne.
Do inhalacji z dłoni należy: wkropić 1 kroplę na lewą dłoń i palcami yleo zapachwskazującym i środkowym aktywować molekuły rozprowadzając delikatnie w prawą stronę 3-7 razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie złożyć dłonie okrywając nos i usta i spokojnie wdychać przez 3-10 minut. Zalecane olejki: Lemon, Peppermint, Cedarwood, Lawenda, Joy i wiele innych.

smelling-essential-oil2

 

Tradycyjną metodą inhalacji jest „kąpiel wodna” – dajemy 2 do 3 kropli olejku do wody o temperaturze poniżej punktu wrzenia i wdychamy dziesięć minut pod ręcznikiem.  Zalecane olejki: Eukaliptus Globulus lub Radiata lub R.C.

 

 

 

 

 

2. Zastosowanie na punkty pulsu, czakr i vitaflex: 1 – 2 kropli wybranego olejku aktywuj na lewej dłoni, 3-7 razy pocierając w prawo zgodnie z ruchem zegara. Następnie dotknij w różnych punktach wyczuwalnego pulsu – na nadgarstkach, za uszami, za kolanami na udach. Kto pracuje ze swoim ciałem używając specjalnych technik jogi, czy ajurwedy stosuje olejki także na czakry.
Wcieranie w podeszwy stóp, daje nam przejmowanie wibracji olejków przez receptory i działa wzmacniająco na cały organizm. Na stopach mamy wiele punktów refleksologicznych stąd zastowosanie metody VITA FLEX jest bardzo skuteczne.
Zalecane olejki: wszystkie, które są tolerowane przez skórę, w zależności od wymagań i potrzeb. Nie tylko bezpośrednio na ciało, ale również po rozcieńczeniu szczególnie: Clove, Cinnamon, Thyme i Oregano oraz kompozycje/mieszanki, które zawierają te olejki wśród nich bezcenny Thieves. 

2015-11-21 12.02.28

 

3. Refleksologia: Olejki eteryczne mogą przenikać przez błonę komórkową bardzo szybko ze względu na swoją strukturę molekularną. Są one szczególnie odpowiednie do masażu klasycznego i akupresury – od 1 do 2 kropli wybranego olejku bezpośrednio na miejsce refleksologii i nałożyć techniką Vita Flex.

 


Verwöhn-Massage4. Do masażu:
By odprężyć całe ciało, można połączyć 6-18 kropli jednego z olejków eterycznych z czystym dobrej jakości olejem do masażu jak V-6 i wmasowywać lub rozprowadzać techniką Rain Drop. Zalecane olejki: Valor, PanAway, Gentle Baby, wszystkie olejki z zestawu Rain Drop, a także Cel-Lite Magic, Ortho Ease lub V-6.

Na wzmocnienie mięśni, ścięgien, kości i stawów: W tym przypadku od 3 do 4 kropli olejku wcierać w pożądanych lokalizacjach. Najlepiej robić to co najmniej raz dziennie – najlepiej przed snem. Oleki potrafią pokazać na co jest je stać, nawet po pierwszej nocy. Zalecane olejki eteryczne: PanAway, Valor, Relieve It, Deep Relief, Helichrysum, Oleje do masażu: Ortho Sport, Ortho Ease.

yl salt bathing

 

5. Do kąpieli:  Aby doświadczyć wibracji olejków psycho – fizycznie i energetycznie: 5 do 15 kropli wybranego olejku połącz z solą, śmietaną lub mlekiem jako emulgatorem i rozpuść w ciepłej kąpieli wodnej. Zalecane olejki: Lavender, Valor, Cedarwood, Sandalwood, Eucalyptus.

 

 

Nap-Eye-MaskAby wspierać zdrowy i głęboki sen po kąpieli:  na relaksujący koniec dnia rozprowadź 2 do 3 kropli olejku. Możesz wmasować w podeszwy stóp przed pójściem do łóżka, lub wcierać za uszami i na karku. Kilka kropel można umieścić na czystą bawełnę lub len i umieścić pod poduszką by pogłębić jeszcze sen. Zalecane olejki: Lavender, Frankincense, Valor, Peace & Calming, Dream Catcher.

 

SAMYCH WSPANIAŁOŚCI Z OLEJKAMI ETERYCZNYMI YOUNG LIVING