Raindrop Technika® – z olejkami eterycznymi

RAINDROP TECHNIQUE

Raindrop Technika® jest relaksującą formą masażu starej tradycji połączonej z najnowszą wiedzą o człowieku jako istocie emocjonalno – duchowej.

Technika Raindrop, może być stosowana zarówno dla ludzi dorosłych dziecki jak i zwierząt w odpowiednich proporcjach…

Jest skuteczną i nieinwazyjną metodą, która wykorzystuje właściwości olejków eterycznych i pomaga organizmowi w relaksacji, rozluźnieniu, utrzymaniu lub przywróceniu jego naturalnej formy. Czyste olejki eteryczne terapeutycznej jakości kapią jak krople deszczu na plecy z wysokości około 15 cm – oddziałując bezpośrednio na ciało jak i na pole energetyczne.

Ruchy inspirowane technikami namaszczania plemienia Indian Lakota oraz Tybetańskim masażem stóp techniką Vita Flex, dają głęboko regeneracyjne i relaksująco – wzmacniające działanie. Czyszczą, balansują częstotliwości i odprężają.

Olejki eteryczne penetrują przez skórę i mięśnie, dlatego technika działa bardzo gęboko rozluźniając bez użycia siły i ucisku.

Jest również pomocna w wyrównywaniu zaburzeń, które nie są bezpośrednio związane z problemami napięć mięśniowych, wspierając drogi oddechowe, układ trawienny, często układ hormonalny.

Raindrop Technique™ opracowana przez naturoterapeutę D. Gary Young wykorzystuje
9 olejków eterycznych terapeutycznej jakości, by poprzez odciążenie emocjonalne, poprawę zastroju, odpuszczanie negatywnych emocji , tym samym wpływaj na poprawę funkcjonowania całego ciała.
Warto dowiedzieć się więcej, jak według medycyny chińskiej, organizm człowieka przesyła napięcia związane z emocjami do naszych organów wewnętrznych, co powoduje ich osłabianie a w końcu choroby. Mając tą wiedzę odpowiednio zastosowana aromaterapia staje się profilaktyką i uznaną przez WHO medycyną komplementarną.

Technika Raindrop™ powinna być stosowana indywidualnie lub przed zabiegami takimi jak: masaż klasyczny, refleksologia, techniki Bowena, shiatsu, chiropraktyka i fizjoterapia.

Kiedy powolutku dochodzisz do siebie i własnie obracasz się na brzuch. Poczujesz delikatnie spadające krople olejków na twoje plecy i kręgosłup, delikatne muśnięcia dłoni jak u Indian-Lakota ułatwią odprężenie pomagają regenerować się kręgosłupowi i mięśniom wokół niego.

Efekt Raindrop Technique™ najwidoczniejszy jest po 3-4 dniach przez kolejnych 7-15 dni.

Jest to doskonały sposób, aby złagodzić problemy związane z napięciami, nieregularnościami elektro-magnetycznymi ludzkiego ciała (doskonały wstęp do pracy dla chiropraktyków).

Raindrop Technique™ – Jak to działa?
Technologia Raindrop Technique™  – namaszczanie olejkami eterycznymi stóp i pleców w połączeniu z roślinnym olejem bazowym do masażu. Choć cala Technika trwa około 75 minut, olejki działają jeszcze kilka dni, podczas których współdziałają w naszym ciele w procesach równoważących. Po zabiegu zaleca się przynajmniej 15 min odpoczynek.. Cała terapia z odpoczynkiem może trwać nawet 90 min.

Wiele osób odczuwa efekty Raindrop Technique™ przez kilka dni po zakończeniu, kiedy złagodzone są silne napięcia, poprawiają energetykę i witalność oaz ogólne poczucie spokoju, odnowy i radości życia.

Jedna aplikacja Raindrop Technique ™  może być wystarczająca, aby zharmonizować i zrelaksować ciało. Można powtórzyć terapię np.: raz w tygodniu, raz w miesiącu lub raz na 3 – 6 miesięcy co wpłynie korzystnie na cały organizm.
Olejki eteryczne stosowane w Technice Raindrop wykazują wysoką aktywność. Po naniesieniu działają jak nieinwazyjne maleńkie cząsteczki koncentrujące się przez wskazania naszego ciała na usuwaniu patogenów przechowywanych wzdłuż kręgosłupa, w tym samym czasie wzmacniając układ odpornościowy.

Zdrowie jest wynikiem zrównoważonego stylu życia, ćwiczeń i odpowiedniego odżywiania się.  Na nasze zdrowie wpływa wszystko co mamy i czego nie mamy, na to co i jak mówimy, widzimy, jemy, jak śpimy, myślimy w ciągu dnia i czy pijemy odpowiednią ilość dobrej wody.

Nie wszystko jest dla wszystkich.

Kiedy należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu Raindrop Technique™:
Przed zastosowaniem Raindrop Technique™ jest istotne, aby poinformować w wywiadzie czy osoba, która chciałaby odczuć jej efekt na sobie leczy się na:
Stwardnienie rozsiane
Epilepsję
Nadciśnienie tętnicze
Nowotwór:
(Przed chemioterapią TR™ może poprawić kondycję, wzmacniając stan emocjonalny
Po chemioterapii TR™powinna być stosowana z ostrożnością i bez technik masażu)
Macierzyństwo:
Z zasady nie robimy Raindrop Technique™ kobietom w ciąży i karmiącym piersią.
Nie robimy też absolutnie osobom, które nie znają jeszcze swoich reakcji na większość autentycznych i czystych olejków eterycznych, a wykazują skłonności alergiczne.

Olejki eteryczne stosowane w trakcie Raindrop Technique™ :

* Oregano (Origanum compactum) pobudza receptory komórkowe, ułatwia wydalanie toksycznych substancji blokujących receptory w ściance komórkowej.
* Tymianek  (Thymum Vulgaris) niszczy patogeny i ułatwia trawienie toksycznych substancji blokujących receptory w ściance komórkowej
* Bazylia (Ocimum basilicum): łagodzi napięcia mięśni,
* Cypress (cyprys wiecznie zielony) poprawia krążenie krwi
* Wintergreen (Gaultheria procumbens):  łagodzi napięcia,
* Majeranek (Origanum Majorana): wzmacnia mięśnie,
* Mięta Pieprzowa (Mentha piperita): poprawia transport tlenu i penetrację olejków w głąb tkanek.
** Valor:  dostosowanie strukturalne i harmonizacja
**Aroma Siez: rozluźnia mięśnie

Dzięki wysokiej jakości Young Living olejki eteryczne mają prawidłowy chemotyp niezbędny do aplikacji tej techniki. Pod żadnym pozorem nie rób Raindrop Techniki ani nie stosuj innych olejkó eterycznych bez szczegółowego szkolenia, na podstawie filmików bez BHP  lub olejkami innych firm.

Więcej informacji o tym, gdzie możesz nauczyć się Raindrop Techniki i jak zamówić odpowiednie olejki skontaktuj się z Agnieszką Dworczyńską  Dyplomowaną masażystką, uczestniczką kilku szkoleń w tym szkolenia wg absolwenta szkoły dr. Stewarta, prowadzonego przez D. Gary Young, przez Agitya Nowotny i najnowszego prowadzonego na żywo przez Tamarę Packer z dostosowaniem TR™ do zasad i wymogów panujących w Unii Europejskiej.

Wszystkie olejki są opisane na stronach www pojedyncze i kompozycje.

Techniki aplikacji i ruchu dłoni, nauczyć się możesz dla własnych domowych korzyści na warsztatach pt.: „Technika Raindrop™”.

Aktualne terminy znajdziesz w kalendarzu i zakładce wydarzenia.