Raindrop Technika® – z olejkami eterycznymi

RAINDROP TECHNIQUE®

Raindrop Technika® jest relaksującą formą masażu starej tradycji połączonej z najnowszą wiedzą o człowieku jako istocie emocjonalno duchowej.

Może być stosowana zarówno dla ludzi jak i zwierząt.

Jest skuteczną i nieinwazyjną metodą, która wykorzystuje właściwości olejków eterycznych i pomaga organizmowi w relaksacji, rozluźnieniu, utrzymaniu lub przywróceniu jego naturalnej formy. Czyste olejki eteryczne terapeutycznej jakości kapią jak krople deszczu na plecy z wysokości około 15 cm – oddziałując bezpośrednio na ciało jak i na pole energetyczne.

Ruchy inspirowane technikami namaszczania plemienia Indian Lakota oraz Tybetańskim masażem stóp techniką Vita Flex, dają głęboko regeneracyjne i relaksująco – wzmacniające działanie. Czyszczą, balansują częstotliwości i odprężają.

Olejki penetrują przez skórę i mięśnie, dlatego technika działa bardzo gęboko bez użycia siły i ucisku.

Jest również pomocna w wyrównywaniu zaburzeń, które nie są bezpośrednio związane z problemami napięć mięśniowych,wspierając drogi oddechowe, układ trawienny, czasem hormonalny.

Raindrop Technique ™ opracowana przez naturoterapeutę D. Gary Young angażuje
9 olejków eterycznych terapeutycznej jakości by rozwiązywać emocjonalne nastroje i tym samym wpływając na poprawę funkcjonowania całego ciała.

Powinna być stosowana indywidualnie lub przed zabiegami takimi jak: masaż klasyczny, refleksologia, techniki Bowena, shiatsu, chiropraktyka i fizjoterapia.

Kiedy powolutku dochodzisz do siebie i własnie obracasz się na brzuch. Poczujesz delikatnie spadające krople olejków na twoje plecy i kręgosłup, delikatne muśnięcia dłoni jak u Indian-Lakota ułatwią odprężenie pomagają regenerować się kręgosłupowi i mięśniom.

Efekt Raindrop Technique ™ najwidoczniejszy jest po 3-4 dniach.
jest to doskonały sposób, aby złagodzić problemy związane z napięciami, nieregularnościami elektro-magnetycznymi ludzkiego ciała (doskonały wstęp do pracy dla chiropraktyków).
Raindrop Technique™ – Jak to działa?
Technologia Raindrop Technique™  – namaszczanie olejkami eterycznymi stóp i pleców w połączeniu z roślinnym olejem bazowym do masażu. Choć cala Technika trwa około 75 minut, olejki działają jeszcze kilka dni, podczas których współdziałają w naszym ciele w procesach równoważących. Po zabiegu zaleca się przynajmniej 15 min odpoczynek.. Cała terapia z odpoczynkiem może trwać nawet 90 min.

Wiele osób odczuwa efekty Raindrop Technique ™ przez kilka dni po zakończeniu, kiedy złagodzone są silne napięcia, poprawiają energetykę i witalność oaz ogólne poczucie spokoju, odnowy i radości życia.

Jedna aplikacja Raindrop Technique ™  może być wystarczająca, aby zharmonizować i zrelaksować ciało. Można powtórzyć terapię np.: raz w tygodniu, raz w miesiącu lub raz na 3 – 6 miesięcy co wpłynie korzystnie na cały organizm.
Olejki eteryczne stosowane w technice Raindrop wykazują wysoką aktywność. Po naniesieniu działają jak nieinwazyjne cząsteczki skoncentrowane na usuwaniu patogenów przechowywanych wzdłuż kręgosłupa w tym samym czasie wzmacniają układ odpornościowy. Zdrowie jest wynikiem zrównoważonego stylu życia, ćwiczeń i odpowiedniego odżywiania się.  Na nasze zdrowie wpływa wszystko co mamy i czego nie mamy, na to co i jak mówimy, widzimy, jemy, jak śpimy, myślimy w ciągu dnia i czy pijemy odpowiednią ilość dobrej wody.

Nie wszystko jest dla wszystkich.

Kiedy należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu Raindrop Technique™:
Przed zastosowaniem Raindrop Technique ™ jest istotne, aby poinformować w wywiadzie czy osoba, którach chciałaby odczuć jej efekt na sobie leczy się na:
Stwardnienie rozsiane
Epilepsję
Nadciśnienie tętnicze
Nowotwór:
(Przed chemioterapią TR może poprawić kondycję, wzmacniając stan emocjonalny
Po chemioterapii TR powinna być stosowana z ostrożnością i bez technik masażu)
Macierzyństwo:
Nie robimy bsolutnie Raindrop Technique ™ kobietom w ciąży i karmiących piersią
Nie robimy też absolutnie osobom, które nie znają jeszcze swoich reakcji na większość autentycznych i czystych olejkó eterycznych

Olejki eteryczne stosowane w trakcie Raindrop Technique ™ – j

* Oregano (Origanum compactum) pobudza receptory komórkowe, ułatwia wydalanie toksycznych substancji blokujących receptory w ściance komórkowej.
* Tymianek /Macierzanka (vulgaris Thymum) niszczy patogeny i ułatwia trawienie toksycznych substancji blokujących receptory w ściance komórkowej
* Bazylia (Ocimum basilicum): łagodzi napięcia mięśni,
* Cypress (cyprys wiecznie zielony) poprawia krążenie krwi
* Wintergreen (Gaultheria procumbens):  łagodzi napięcia,
* Majeranek (Origanum Majorana): wzmacnia mięśnie,
* Mięta Pieprzowa (Mentha piperita): poprawia transport tlenu i penetrację olejków w głąb tkanek.
** Valor:  dostosowanie strukturalne i harmonizacja
**Aroma Siez: rozluźnia mięśnie

Dzięki wysokiej jakości Young Living olejki eteryczne mają prawidłowy chemotyp niezbędny do aplikacji tej techniki. Absolutnie nie rób Raindrop – Techniki bez prawidłowego szkolenia lub olejkami innych firm.

Więcej informacji o tym gdzie możesz nauczyć się Raindrop Techniki i jak zamówić odpowiednie olejki skontaktuj się z Agnieszką Dworczyńską  Dyplomowaną masażystką, uczestniczką kilku szkoleń w tym najnowszego specjalnie dostosowanych zasad do wymogów panujących w Unii Europejskiej.

Wszystkie olejki są opisane na stronach www pojedyncze i kompozycje.

Techniki aplikacji i ruchu dłoni, nauczyć się możesz dla własnych domowych korzyści na warsztatach pt.: „Technika Raindrop”.